Koronawirus obok nas

REALIZACJA ZADANIA: "Zadanie zdalne"

Dodano: 09.06.2020

PUNKTY: 0

0

0

Jakie zadanie/zadania opiszecie? Dlaczego akurat takie zostało/-y wybrane? [min. 100 znaków]

Wybraliśmy pierwsze zadanie,, Jak media mówią o koronawirusie?’’.Przy wyborze tematu kierowaliśmy się bieżącą sytuacją, bo jest to temat szczególny dotyczy nas wszystkich bez względu np. na datę urodzenia. Pandemia jest obecna i poruszana przez prawie wszystkie media ,wywołuje różne opinie ,komentarze. Postanowiliśmy również ten temat przeanalizować ,przyjrzeć się bliżej . Informacje te docierają do nas ze wzmożoną siłą. Przekazują je z różnych źródeł nasi znajomi, żywiołowo dyskutuje się w rodzinach. Przeglądając różne tytuły można się zestresować. Postanowiliśmy skupić się na kwestiach dotyczących szkolnictwa bo te nas najbardziej interesują.

Jakie jest rozwiązanie zadania/zadań? [min. 200 znaków]

Postanowiliśmy wertując różne materiały zawarte w przekazach medialnych,internecie znaleźć skojarzenia,które przywołuje słowo,,koronawirus".Każdy podał jeden wyraz związany z tą pandemią.następnie na podstawie zebranych określeń stworzyliśmy chmurę wyrazową.Wszyscy byliśmy zgodni,ze zaistniała sytuacja spowodowała,że ludzie oddalili się od siebie,zamknęli w czterech ścianach.Z naszego punktu widzenia ważną dla nas kwestią jest sprawa powrotu do szkoły,dlatego postanowiliśmy się skupić na tym co piszą media w tej sprawie, wybraliśmy dwa artykuły z prasy.

Czy coś było zaskakujące podczas realizacji zadania/zadań? Czy coś okazało się wyzwaniem? [min. 100 znaków]

Ilość materiału zawarta na różnych stronach internetowych jest tak bogata ,że wybranie źródeł jest dużym wyzwaniem. Następna trudność to odróżnienie opinii od faktów , bezstronny przekaz ,wiarygodny. Jednak w życiu publicznym i w państwie demokratycznym tak jest ,że ścierają się ze sobą różne informacje ,poglądy, zdania. A my w natłoku różnych przekazów

wybieramy te ,które według naszych spostrzeżeń są odzwierciedleniem rzeczywistości.

Dokumenty dodatkowe

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś