Praca zdalna temat 1 - 4

REALIZACJA ZADANIA: "Zadanie zdalne"

Dodano: 01.06.2020

PUNKTY: 0

4

Jakie zadanie/zadania opiszecie? Dlaczego akurat takie zostało/-y wybrane? [min. 100 znaków]

W naszej relacji mogą natknąć się Państwo na opisy wszystkich zadań. Jest tak ponieważ nasz zespół uznał, że każda z prac zdalnych jest na swój sposób ciekawa oraz pozwoli każdemu z nas na rozwinięcie się pod względem merytorycznym jak i posiadanych informacji na dany temat, co w naszym wieku może znacząco wpłynąć na nasze najbliższe decyzje życiowe.

Wybór wszystkich zadań był również połączony z ogromnym zapałem do pracy z naszej strony oraz chęcią poszerzenia naszych horyzontów między innymi w takich aspektach jak:

  • pozyskiwanie informacji z rodzimych jak i zagranicznych mediów społecznościowych, w tym stacji telewizyjnych;
  • przygotowania się do ciągłej pracy w trybie zdalnym (co w przyszłych latach może być dla wielu z nas normą);
  • budowania wspólnej relacji ze współtwórcami;
  • oceniania siebie i innych w celu znalezienia tzw. "złotego środka" naszych myśli.

Oczywiście jest to zaledwie kilka czynników które składały się na wybór wszystkich prac zdalnych przy czym każda z nich posiada osobne podłoże z racji na ich różnorodność, a co za tym idzie - coraz więcej powodów do wybrania tychże prac.

Należy również pamiętać, że z każdej pracy można wynieść znacznie więcej niż kilkaset słów, a wręcz ogromną ilość informacji przekazanych w ciekawy dla oka sposób. I właśnie to jest jedną z głównych motywacji naszej grupy, by przekazać nasze stanowisko w każdej przekazanej nam sprawie w interesujący dla oka sposób, dzięki czemu młodzież uczestnicząca, jak i nieuczestnicząca, może pozyskać zdecydowanie więcej informacji, niż byłoby to w przypadku zwykłego przesłuchania porannych wiadomości bądź uczestniczenia w pojedynczej lekcji szkolnej.


Jakie jest rozwiązanie zadania/zadań? [min. 200 znaków]

Wszystkie dokładne rozwiązania zadań znajdziecie Państwo w poniższych plikach, jednakże postaramy się przekazać Państwu konsensus do jakiego doszliśmy w trakcie naszej pracy.

 

Jak media mówią o koronawirusie? - analiza.

W tej pracy naszą główną główną ścieżką było zebranie informacji z wielu stacji telewizyjnych (również zagranicznych) oraz innych mediów społecznościowych, np. z rządowych stron (gov.pl; gov.uk itd.), największych stacji telewizyjnych a nawet oficjalnej strony Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Zebrane informacje miałyby tyczyć się ilości zakażonych, zgonów, wyzdrowień oraz dołożeniu, bądź odjęciu obostrzeń w danym państwie w dniu 06.05.2020 r. Oczywiście naszym celem było również przekazanie charakteru wypowiedzi z danej stacji w celu wyobrażenia sobie w dosadniejszy sposób panującej tam sytuacji.

 

Czy można przeprowadzić demokratyczne wybory online?

Na początku pracy postawiliśmy konkretne zdanie negujące możliwość przeprowadzenia wyborów online, a przynajmniej w aspekcie demokratycznym. W dalszej części pracy zajęliśmy się udowadnianiem tejże tezy opierając się na konkretnych artykułach z KW (Kodeksu Wyborczego) oraz Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Nasz głos oparliśmy również o zjawisko, jakim jest przeprowadzenie ataku na serwery utrzymujące dane zebrane od głosujących.

 

Rozwiązywanie trudnych sytuacji w dyskusji.

Rozwiązywaniem trudnych sytuacji w dyskusji zajęliśmy się poprzez ukazanie sposobów ich rozwiązania dzięki osobom trzecim jak w mediacji bądź arbitrażu. Na początku pracy mogą znaleźć Państwo informacje na temat czym są opisywane konflikty oraz dowiedzieć się jaki jest ich podział. Do naszej pracy dodaliśmy również takie zagadnienia jak kompromis oraz negocjacja.

 

Zalety i wady demokracji w czasie kryzysu.

Na potrzeby tejże pracy sporządziliśmy internetową ankietę w której głos mógł zabrać każdy, co skutkowało wynikiem rzędu 280 głosujących. W ankietach zadaliśmy takie pytania jak:

  • "Czy uważa Pan/Pani, że demokracja jako ustrój polityczny jest najlepszą opcją w czasach pandemii?";
  • "Czy uważa Pan/Pani, że w tym momencie demokracja jest zagrożona?"
  • "Czy według Pana/Pani pandemia związana z koronawirusem, wpływa znacząco na decyzje/działania władzy?

W niniejszej pracy zajęliśmy się omawianiem obecnego kryzysu z jakim walczy demokracja w wielu państwach i w jaki sposób oraz poprzez jakie środki walka jest realizowana. Porównaliśmy również ideę państwa demokratycznego z ideą państwa totalitarnego, w celu porównania wad i zalet obydwu ustrojów w tak ciężkich czasach.


Czy coś było zaskakujące podczas realizacji zadania/zadań? Czy coś okazało się wyzwaniem? [min. 100 znaków]

Nasza grupa natknęła się na jeden aczkolwiek drażniący od samego początku problem. Mówimy tu o barierze komunikacyjnej związanej z przymusem korzystania ze zdalnego trybu pracy, a co za tym idzie? efektywność wykonywania przez nas prac znacznie zmalała. 

Jednakże odejmując ten aspekt, wszystkie zadania zdalne były dla nas czystą przyjemnością, co chwila wymyślaliśmy nowe pomysły do urozmaicenia naszych prac takie jak: utworzenie ankiety, przeanalizowanie wiadomości o koronawirusie z mediów zagranicznych, a nawet tak prostą rzecz jaką jest dodanie spisu treści w celu ułatwienia czytania prac. 

Nawiązując do powyższego problemu możemy z niego wyciągnąć również pozytywne doświadczenia. Dzięki pracy zdalnej nabyliśmy umiejętność pokonywania wcześniej opisanej granicy oraz organizowania przebiegu wspólnej pracy. 

Bardzo zaskakująca była sytuacja w której przekonaliśmy się podczas pisania pracy “Jak media mówią o koronawirusie? - analiza” jak wiele informacji znajduje się w codziennych wiadomościach niezależnie od kraju. Dzięki pisaniu tej pracy nabyliśmy również wiedzę na temat obecnej sytuacji w wielu państwach co w niektórych przypadkach było dla nas zaskakujące z powodu podejmowanych kroków przez poszczególne państwa.

Zaskoczyła nas również idealna współpraca naszej grupy. Każdy z nas jest indywidualistą i waga każdej myśli jest liczona w złocie. Pomimo wszystkich trudności związanych z komunikacją, rozstrzygnięciem tematów, poszukiwaniem informacji, świetnie się zgraliśmy.Dokumenty dodatkowe

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

01.06.2020 00:15

Zachęcamy do komentowania, oraz z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania odnośnie naszej działalności przy tej pracy zdalnej ;))

Miłej nocy,
Zespół Bema

Bengierka

Debiutant

01.06.2020 21:24

Super wykonana praca.Pozdrawiamy. Bengierka:)

02.06.2020 10:26

Interesująca praca, widać, że autor się postarał.

02.06.2020 11:08

Praca bardzo wszechstronna i kreatywna. Widać, że włożono w nią dużo wysiłku.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś