relacja

REALIZACJA ZADANIA: "Zadanie zdalne"

Dodano: 27.05.2020

PUNKTY: 2

3

Jakie zadanie/zadania opiszecie? Dlaczego akurat takie zostało/-y wybrane? [min. 100 znaków]

Jak media mówią o koronawirusie?

Zdecydowaliśmy się na te zadanie ze względu na szeroki odstęp do różnego rodzaju źródeł

Jakie jest rozwiązanie zadania/zadań? [min. 200 znaków]

Informacje o koronawirusie z dnia 22.04.2020 zaczerpnęłam z 2 stron: Fakty TVN (reportaż z telewizji) oraz Wiadomości TVP (artykuł). 


Oglądając Fakty TVN przede wszystkim ta stacja skupiła się aby zwrócić uwagę ludzi na to, że liczba zachorowań stale rośnie, a najgorsze jeszcze przed nami. Wiadomości TVP znacznie różnią się od poprzednich ponieważ z samego tytułu artykułu ,, Polacy wygrywają wojnę z koronawirusem" można stwierdzić że informacje są sprzeczne.


Odnoszę wrażenie, że Fakty TVN bardziej skupiają się na przekazaniu wszystkich informacji zgodnie z prawdą, choćby informacje były złe. Przykładem tego są liczne wypowiedzi na temat ,że prawdopodobnie wirus uderzy jeszcze w jesień ze zdwojoną siłą i wszystko jest jeszcze przed nami. Nie ukrywa także, że zanim wynajdziemy lek lub szczepionkę na koronawirusa minie jeszcze sporo czasu, lecz najbardziej jest nam potrzebny teraz.

Czy coś było zaskakujące podczas realizacji zadania/zadań? Czy coś okazało się wyzwaniem? [min. 100 znaków]


Jeśli chodzi o wiadomości TVP to skupiają się one bardziej na pozytywach. Pokazują one mn.i. niewielkie różnice w dziennych zachorowaniach, sukcesy w ilości dziennych testów, oraz, że jeśli sytuacja nie ulegnie pogorszeniu zostaną zniesione następne ograniczenie.


Moim zdaniem te różnice przekazywania informacji pochodzą z nastawienia, na skupieniu się na tym co ludzie chcą usłyszeć a jak jest rzeczywiście. Fakty TVN skupiły się na faktach jeśli chodzi o dzisiejszą sytuacje, a Wiadomości TVP na tym aby podnieść ludzi na duchu oraz pokazać postępy jeśli chodzi o walkę z niewidzialnym wrogiem.


Podsumowując żadne z tych stron nie przekazywało nieprawdziwych informacji, lecz jeśli chodzi o przekaz skupiły się na innych wartościach.


Podobało Ci się

Komentarze

27.05.2020 15:28

Ciekawa relacja

31.05.2020 20:51

Dobrze wam poszło ;)

02.06.2020 10:33

Interesujące spostrzeżenia

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś