Media o koronawirusie. Demokratyczne wybory on line?

REALIZACJA ZADANIA: "Zadanie zdalne"

Dodano: 26.05.2020

PUNKTY: 1

1

Jakie zadanie/zadania opiszecie? Dlaczego akurat takie zostało/-y wybrane? [min. 100 znaków]

Zajęliśmy się dwoma zadaniami. Czy można przeprowadzić demokratyczne wybory online?  oraz Jak media mówią o koronawirusie? – analiza.

Podzieliliśmy się na dwie grupy zgodnie z naszymi zainteresowaniami.Jakie jest rozwiązanie zadania/zadań? [min. 200 znaków]

Postanowiliśmy zrobić prezentację w formie slajdów. Uznaliśmy, że będzie to dla nas najwygodniejsza forma z uwagi na fakt, iż chcieliśmy przedstawić efekty pozostałym uczniom. Gdyby nie dane nam było wrócić do szkoły wówczas forma przesłania np. na stronę szkoły czy FB wraz ze stosownym komentarzem byłaby optymalnym rozwiazaniem. Czy jest rozwiązanie?Tutaj mieliśmy problem.Co człowiek, co stacja telewizyjna to często różne, nawet sprzeczne opinie na dany temat. Często informacje podawane w mediach miały charakter subiektywnych opinii , często wbrew faktom. Naszym zdaniem w danej chwili bardziej rządziła aktualna polityka i partykularne korzyści. Chaos informacyjny naszym zdaniem był bardzo duży. Często też to stawało się obiektem nieporozumień między nami, bowiem każdy z nas miał już wyrobioną opinie na dany temat. Oczywiście zdajemy sobie sprawę , iż te różnice w przekazie informacji wynikały z faktu, któremu z mediów jest "bliżej" do obozu władzy, niemniej jednak dla nas taka selekcja była trudna. Dlatego tez nasze prezentacje są obiektywne. Wiadomości czerpaliśmy z portali informacyjnych jak i programów informacyjnych czołowych stacji krajowych.


Czy coś było zaskakujące podczas realizacji zadania/zadań? Czy coś okazało się wyzwaniem? [min. 100 znaków]

Podczas realizacji zadania trudnym okazał się dla nas sam fakt bycia w izolacji oraz tego ,że nie możemy zwyczajnie się spotkać i omówić przygotowywanych zadań. Często mieliśmy również tzw. problemy techniczne. Niejednokrotnie wynikały one z faktu słabego domowego internetu czy zwyczajnie sprzętu.

Niewątpliwie wyzwaniem okazała się dla nas selekcja informacji, często sprzecznych ze sobą. Niejednokrotnie różne stacje telewizyjne podawały inne informacje. tak było np. z planowanymi wyborami on line,. Podczas gdy jedna stacja telewizyjna zapewniała, że wszystko jest przygotowane, obywatele są bezpieczni i wszystko idzie zgodnie z harmonogramem inne stacje mówiły coś wręcz przeciwnego. W głowę szarego obywatela w naszym odczuciu wkradał się wówczas chaos, niepewność często nawet w samej rodzinie były odmienne opinie na ten temat. Naszym zdaniem wynikały one z ogólnego chaosu informacyjnego jak z z faktu , którym dziennikarzom jest " po drodze' z władzą.

Dokumenty dodatkowe

Podobało Ci się

Komentarze

27.05.2020 12:59

Ciekawa praca.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś