Wady i zalety demokracji w czasie kryzysu

REALIZACJA ZADANIA: "Zadanie zdalne"

Dodano: 04.05.2020

PUNKTY: 3

2

Jakie zadanie/zadania opiszecie? Dlaczego akurat takie zostało/-y wybrane? [min. 100 znaków]

Wybraliśmy zadanie dotyczące oceny demokracji w czasie kryzysu. Zdecydowaliśmy się na te zagadnienie, ponieważ sytuacja w kraju i na świecie i podejmowane w związku z nią decyzje są skrajnie oceniane - jedni widzą w tym, tylko troskę o bezpieczeństwo społeczeństwa, inni buntują się przeciwko wprowadzanym ograniczeniom. Podejmując się temat zalet i wad demokracji w czasie pandemii, chcieliśmy się przyjrzeć sytuacji politycznej, społecznej, gospodarczej itp. z różnych punktów widzenia i ocenić je możliwie obiektywnie.

Jakie jest rozwiązanie zadania/zadań? [min. 200 znaków]

Przygotowaliśmy rozwiązanie w formie plakatu - jest to zapis końcowy burzy mózgów, którą przeprowadziliśmy w czasie zajęć zdalnych z wiedzy o społeczeństwie. Plakat zawiera wyjaśnienie pojęcia "demokracja", po dwie wady i zalety tego ustroju w czasie pandemii oraz cytat podsumowujący nasze rozważania. Praca została wykonana w programie Canva.

Czy coś było zaskakujące podczas realizacji zadania/zadań? Czy coś okazało się wyzwaniem? [min. 100 znaków]

Wyzwaniem było sama realizacja zadania w formie pracy zdalnej - burza mózgów, dyskusja, wyciągnięcie wniosków - zdecydowanie lepiej pracuje się w klasie szkolnej. Zaskakujące było to, że to co dla jednych było plusem, dla innych okazywało się ogromną wadą, np. zakaz przemieszczania się w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa (możliwość spędzania czasu z najbliższą rodziną a bycie więźniem we własnym domu).

Dokumenty dodatkowe

Podobało Ci się

Komentarze

Alicja

Mistrz

11.05.2020 19:31

Ciekawe wnioski :)

18.05.2020 15:50

Bardzo fajna praca!

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś