Internetowe przekazy medialne w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

REALIZACJA ZADANIA: "Zadanie zdalne"

Dodano: 17.04.2020

PUNKTY: 6

6

Jakie zadanie/zadania opiszecie? Dlaczego akurat takie zostało/-y wybrane? [min. 100 znaków]

Opiszemy zadanie 1 Jak media mówią o koronawirusie? - analiza. Każdy z członków pięcioosobowej (więc dwie osoby w parze) grupy przygotował wybrane zadanie zaproponowane przez autorów akcji Młodzi Głosują. Cała grupa uczniów odpowiedzialnych za realizację programu głosowała nad wyborem najlepszej pracy, która zostanie opublikowana. Niemal jednogłośnie zadecydowano o wyborze pracy jednej z uczennic. 


Jakie jest rozwiązanie zadania/zadań? [min. 200 znaków]

Autorka przygotowała artykuł, w którym na tapet wzięła LICZBY (wzmianki w social media, publikacje itp.). Przy omawianiu tych danych zwraca uwagę na to, że większość (75%) badanych treści jest udostępniana przez Internet, co niesie za sobą bardzo dużo ryzyko rozpowszechniania fake newsów. Celnie stwierdza, że niektóre portale mogą wykorzystywać informacje o COVID-19 do zwiększania odsłon swoich stron internetowych czy profili. Dalej potwierdza prawdziwość tezy poprzez analizę artykułu jednego z tabloidów. Zauważa, że już pierwszy akapit tekstu jest naszpikowany takimi sformułowaniami jak "śmiercionośny koronawirus" czy "bilans jest zatrważający". 

Czy coś było zaskakujące podczas realizacji zadania/zadań? Czy coś okazało się wyzwaniem? [min. 100 znaków]

Autorka kompleksowo opisała zagadnienie i nie miała z tym większych problemów. W trakcie podsumowywania jej pracy zwróciła uwagę na fakt, że źródłem dominującym są strony rządowe, co w naszej opinii jest dobre, bo minimalizuje ryzyko fake newsów do zera; mimo różnych podejrzeń co do opóźnień w publikacji wyników testów, strony KPRM, Ministerst czy Głównego Inspektora Sanitarnego nadal można uznać za najpewniejsze źródło informacji. Ten wniosek pokazuje, że większych wyzwań nie było - informacje na temat rozwoju pandemii są dostępne, więc były przystępne do opisania i analizy. 


Podobało Ci się

Komentarze

Majka

Praktyk

20.04.2020 17:46

Podoba mi się ta relacja

27.04.2020 17:01

Super praca, życzę powodzenia w konkursie 💕

27.04.2020 21:23

Praca konkretna

Józef

Mistrz

29.04.2020 09:24

Rzeczowa relacja

03.05.2020 19:31

Doceniam to, że jest rzeczowa, aczkolwiek brakuje mi pewnym części zadania. Powodzenia w konkursie 😊

11.05.2020 11:38

Super relacja!

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś