,,O tym się mówi''

REALIZACJA ZADANIA: "Zadanie zdalne"

Dodano: 17.04.2020

PUNKTY: 6

7

Jakie zadanie/zadania opiszecie? Dlaczego akurat takie zostało/-y wybrane? [min. 100 znaków]

Opiszemy zadanie nr.1. Dokonaliśmy takiego wyboru, ponieważ jest to temat, o którym słyszymy teraz wszędzie. Na każdym kanale telewizyjnym, na każdej stronie internetowej jest mowa o Koronawirusie. To temat wokół, którego kręci się teraz nasz świat. Jest bardzo ważny, ponieważ zagraża naszemu bezpieczeństwu, zdrowiu a nawet życiu. Musimy być na bieżąco z informacjami o wirusie, stosować się do podanych zaleceń i ograniczeń. Należy uważać jednak na fałszywe informacje. Pamiętajmy, aby zawsze sprawdzać źródło czytanych artykułów lub oglądanych materiałów. Warto poruszyć temat medialnych wypowiedzi. Każdy z nas Jaa na pewno większość ogląda TV i przegląda różne strony internetowe. Co takiego możemy się z nich dowiedzieć?

Jakie jest rozwiązanie zadania/zadań? [min. 200 znaków]

1.Jaki charakter ma tekst: informacji czy opinii? Które elementy są faktami, a które opiniami?

Obydwa artykuły mają charakter informacyjny. Wszystkie elementy to fakty pozyskane przez media. Nie zawierają one prywatnych opinii, myśli osób piszących artykuły, zbierających materiały . Wszystko oparte jest na stwierdzonych faktach, prawdziwych zdarzeniach a nie na prywatnych opiniach. Materiały są z sprawdzonego i wiarygodnego źródła.

2. Jakie informacje zostały zawarte w tytule i w pierwszym akapicie? Jaki mają wydźwięk?

W tytule ze strony https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-nowe-przypadki-zakazenia-5-kwietnia-4542985 napisano, że Ministerstwo Zdrowia podało nowe przypadki zakażenia korona wirusem oraz liczbę osób , które zmarły „Ministerstwo Zdrowia: w niedzielę 475 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, nie żyje 15 osób”. W pierwszym akapicie rozwinięty jest tytuł. Wydźwięk jest interesujący i satysfakcjonujący, ponieważ daje wystarczająco informacji.

Na stronie https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-polsce-mz-podalo-najnowszy-bilans,nId,4421586 tytuł to „Koronawirus w Polsce. MZ podało nowy bilans”. Tutaj również w pierwszym akapicie znajduję się rozwinięcie tytułu. Tytuł ma zachęcający wydźwięk, zachęca do przeczytania artykułu ponieważ zawiera mało informacji.

3. Czym się te źródła różnią?

Źródła różnią się przede wszystkim ilością informacji zawartych w tytułach w obydwu artykułach (w jednym informacji jest mało, w drugim tytuł jest rozwinięty) oraz stylem pisania.

4.Skąd mogą wynikać różnice między tymi przekazami?

Różnice mogą wynikać, tylko i wyłącznie z czasu, konkretnie chodzi o godzinę,w której zostały odczytane i opublikowane informacje przez autora. Posiadają to samo źródło, lecz innyc czas publikacji i inną ilość materiałów. Różnią się tytułem, każdy autor miał inną wizję do zachęcenia odbiorcy.

5.Z jakich źródeł pochodzą informacje przytaczane przez autorów?

Głównym i wiarygodnym źródłem informacji o epidemii w naszym kraju jest Ministerstwo Zdrowia w Polsce. Autorzy przytoczonych przez nas artykułów korzystali właśnie z informacji podanych od Ministerstwa Zdrowia.

6.Które ze źródeł jest według Ciebie bardziej wiarygodne? Dlaczego?

Obydwa teksty są wiarygodne. Pochodzą z tego samego źródła. Ministerstwo Zdrowia w Polsce posiada, tylko i wyłącznie sprawdzone i prawdziwe informacje, które są oparte na faktach i zdarzeniach.

Czy coś było zaskakujące podczas realizacji zadania/zadań? Czy coś okazało się wyzwaniem? [min. 100 znaków]

Zaskakujące dla nas było ile zostaje zamieszczonych fałszywych i niewiarygodnych informacji. Jest to niekorzystne dla społeczeństwa, ponieważ może wystąpić zjawisko paniki u ludzi. Należy sprawdzać źródła informacji. Nic nie okazało się dla nas wyzywaniem, po przejrzeniu materiałów wszystko było jasne, nie mieliśmy problemów z odpowiedziami. Wszystkie informacje zostały przez nas sprawdzone i dokładnie omówione. Temat mediów społecznościowych jest adekwatny do wybranej przez nas ścieżki. Interesujemy się tym co jest obecnie popularne. Każdy korzysta z internetu lub ogląda telewizję. Zaskoczyła nas liczba odsłon takich artykuł. Docierają one do setki tysięcy ludzi.Linki do stron:

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-polsce-mz-podalo-najnowszy-bilans,nId,4421586?fbclid=IwAR0MYlzGuPIYU9x0uqwxgZvjOOJRfWfzNM89bpQbLQww9szZr4rwHesvvzo

Niedziela, 5 kwietnia (10:00) Aktualizacja: Niedziela, 5 kwietnia (12:58)


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-polsce-mz-podalo-najnowszy-bilans,nId,4421586?fbclid=IwAR0MYlzGuPIYU9x0uqwxgZvjOOJRfWfzNM89bpQbLQww9szZr4rwHesvvzo#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-nowe-przypadki-zakazenia-5-kwietnia-4542985?fbclid=IwAR14pRdOokd7rT1-qrVVoXn6x_xZZHq6iATyFy7G-MtzrjGSD_2v6fNMo4E

5 kwietnia 2020, 17:42

Autor:

kbPodobało Ci się

Komentarze

Majka

Praktyk

20.04.2020 17:47

Podoba mi się ta relcja.

25.04.2020 16:31

Bardzo rzeczowa relacja

Józef

Mistrz

30.04.2020 17:41

Profesjonalna relacja :)

03.05.2020 19:22

Tytuł zachęca do przeczytania, sprytny zabieg. Sama praca jest całkiem dobra moim zdaniem. Powodzenia! 😊

11.05.2020 11:40

Ciekawa relacja

18.05.2020 15:54

Bardzo interesująca praca!

02.06.2020 10:53

Rewelacyjna twórczość!

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś