Zalety i wady demokracji w czasie kryzysu

REALIZACJA ZADANIA: "Zadanie zdalne"

Dodano: 06.04.2020

PUNKTY: 5

2

Jakie zadanie/zadania opiszecie? Dlaczego akurat takie zostało/-y wybrane? [min. 100 znaków]

Postanowiliśmy pochylić się nad tematem funkcjonowania demokracji w czasach kryzysu. Obecna sytuacja w Polsce skłania do zastanowienia się nad zaletami i wadami tego ustroju w dobie wielkiego kryzysu nie tylko związanego z rozwojem epidemii, ale też groźbą ,a właściwie już kryzysem gospodarczym. Czy podejmowane decyzje przez rząd są wystarczające?, czy skuteczne?

Jakie jest rozwiązanie zadania/zadań? [min. 200 znaków]

Demokracja to ustrój dający możliwość konsultacji społecznych i podejmowania decyzji wybranych przez większość z poszanowaniem praw mniejszości. Jednak nie sprawdza się w niektórych sytuacjach, nie może być demokracji w takich strukturach jak np. wojsko. Nie sprawdzi się też w zarządzaniu w sytuacjach kryzysowych np. akcja gaszenia pożaru itp. Tym bardziej w obecnej sytuacji poddawanie pod dyskusję społeczną, jakie kroki powinno podjąć państwo w walce z epidemią jest niewłaściwe, konieczne są jednoznaczne decyzje i kroki hamujące rozwój epidemii i jej skutki we wszystkich przejawach życia społecznego. Jednak takie zarządzanie w dobie kryzysu powinno odbywać się z poszanowaniem zasad demokratycznego państwa i obowiązującego w nim prawa , nie może to być sytuacja do nadużyć i prób zmiany ustroju. Wszelkie decyzje podejmowane w tych trudnych czasach powinny służyć rozwiązaniu obecnego problemu i powrotu do normalności i demokracji - bo nikt inny nie wymyślił nic lepszego

Czy coś było zaskakujące podczas realizacji zadania/zadań? Czy coś okazało się wyzwaniem? [min. 100 znaków]

Nie a właściwie, sposób realizacji zadań , tylko zdalnie, na platformach do nauki w szkole . Uczniowie kontaktowali się wirtualnie , dyskutowali , przesyłali wnioski.


Podobało Ci się

Komentarze

Majka

Praktyk

21.04.2020 15:56

Dobra relacja.

Józef

Mistrz

30.04.2020 17:38

Rzeczowa praca. Powodzenia w projekcie :)

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś