Pomoc

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z odpowiedziami na powtarzające się pytania

Masz pytanie? Poszukaj odpowiedzi poniżej – na liście najczęściej zadawanych pytań (FAQ).

Jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie na liście, możesz się z nami skontaktować wypełniając poniższy formularz. Wypełniając go możesz również zgłosić problem techniczny dotyczący rejestracji lub platformy.

Rejestracja do Młodzi głosują (wersji podstawowej programu) zacznie się 04.02.2020r., a zakończy na tydzień przed terminem wyborów prezydenckich, czyli 04.05.2020r.

 

UWAGA! 

 • Jeśli chcecie otrzymać od nas wysyłkę z materiałami promocyjnymi musicie zarejestrować się najpóźniej do końca lutego 2020r.
 • Późna rejestracja nie wyklucza ukończenia programu, ale im później się zarejestrujecie, tym mniej zadań będziecie w stanie wykonać i mniej punktów zdobędziecie w grze.
   

***

Rejestracja do rozszerzonej wersji programu Młodzi głosują+ została już zakończona.

W programie bierze udział zespół i to zespół wybiera ścieżkę na platformie i realizuje opisane w jej ramach zadania w swojej szkole lub okolicy. W skład zespołu wchodzi koordynator/ka i uczestnicy:

 • koordynatorem/ką może być nauczycielka lub nauczyciel, jak również pełnoletni uczeń/uczennica,
 • uczestnikami są inni uczniowie/uczennice,
 • w Młodzi głosują (wersji podstawowej programu) zespół może liczyć od 4 do 13 osób (licząc z koordynatorem/ką).

Zespół otrzymuje dostęp do platformy w postaci jednego, zespołowego konta, do którego loguje się danymi podanymi przez koordynatora podczas rejestracji. Logowanie będzie możliwe po starcie platformy - w marcu 2020r.

W Młodzi głosują (wersji podstawowej programu):

minimum 4, a maksymalnie 13 osób, w tym:

 • 1 koordynator/koordynatorka (może to być pełnoletni uczeń/uczennica lub nauczyciel/nauczycielka),
 • od 3 do 12 uczniów/uczennic.
   

***

W Młodzi głosują + (wersji rozszerzonej programu):

dokładnie 4 osoby, w tym:

 • 1 koordynator/koordynatorka (może to być pełnoletni uczeń/uczennica lub nauczyciel/nauczycielka),
 •  3 uczniów/uczennic.

UWAGA! Poniższe informacje dotyczą rejestracji do Młodzi głosują (wersji podstawowej programu)
Rejestracja do Młodzi głosują+ (wersji rozszerzonej programu) została już zakończona.

 

Aby wziąć udział w programie Młodzi głosują, zespół powinien zostać zgłoszony za pomocą formularza rejestracyjnego, który znajduje się na stronie mlodziglosuja.pl/rejestracjaZgłoszenia dokonuje koordynator/koordynatorka zespołu:

 • w pierwszym kroku musi wybrać szkołę, w której zespół będzie realizował program,
 • w drugim: podać login oraz ustawić hasło do konta na platformie. UWAGA! Wszyscy członkowie zespołu korzystają z tego samego konta na platformie i logują się tymi samymi danymi,
 • w trzecim: podać swoje dane (imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail) oraz oznaczyć, czy jest, czy nie jest uczniem/uczennicą. Nr telefonu i adres mailowy są jedynie danymi kontaktowymi,
 • w czwartym: podać dane innych uczestników – ich imiona i nazwiska oraz adresy mailowe,
 • w piątym: podać dane kontaktowe dyrektora/dyrektorki,
 • na końcu zaznaczyć obowiązujące zgody,
 • logowanie na konto zespołu będzie możliwe dopiero po kliknięciu w link weryfikacyjny, wysyłany na adres e-mail koordynatora.

 

 - UWAGA! Po pomyślnej rejestracji, na adres e-mail koordynatora (podany w formularzu), zostanie wysłany link weryfikacyjny do konta.

 - Po kliknięciu w link weryfikacyjny na adres koordynatora przyjdzie mail powitalny i będzie możliwe logowanie na konto zespołu.

Jeśli pomimo pomyślnej rejestracji nie możesz zalogować się na platformę, uważnie przeczytaj poniższe informacje.
 

Jak wygląda proces aktywacji konta?

 1. Po prawidłowym wypełnieniu formularza rejestracji, na konto koordynatora ze skrzynki mlodzi@ceo.org.pl, zostaje wysłany mail o tytule "Młodzi Głosują - Link weryfikacyjny". W treści maila znajduje się link weryfikacyjny, który należy kliknąć.
   

Jeśli pomimo prawidłowej rejestracji nie otrzymasz wiadomości z linkiem weryfikacyjnym, to koniecznie sprawdź folder Spam lub zakładki na swojej poczcie. Jeśli i tam nie znajdziesz maila z linkiem, to wyślij do nas zgłoszenie za pomocą formularza znajdującego się na stronie FAQ lub napisz na adres mlodzi@ceo.org.pl - pomożemy Ci pomyślnie zakończyć proces aktywacji konta.

 

 1.  Po kliknięciu w link weryfikacyjny na adres koordynatora zostanie wysłany automatyczny mail powitalny i będzie możliwe logowanie na konto zespołu.

Po zalogowaniu na konto zespołu na platformie wejdź w "Konto" i zakładkę "Relacje". Po wybraniu jednego z zadań otworzy się formularz uzupełnienia relacji – tam znajdziesz opis zadania, instrukcję i materiały. W formularzu zamieściliśmy również pytania pomocnicze, dzięki którym będzie Ci łatwiej opisać działania Twojego zespołu.

W Młodzi głosują (podstawowej wersji programu):

Aby ukończyć program wystarczy realizacja ostatniego zadania, czyli przeprowadzenie wyborów młodzieżowych.

 

W Młodzi głosują+ (rozszerzonej wersji programu):

Aby ukończyć program trzeba zrealizować dwa zadania: zorganizować kampanię profrekwencyjną i przeprowadzić wybory młodzieżowe.

Poza zadaniami na platformie mlodziglosuja.pl, uczestnicy wersji rozszerzonej muszą wziąć udział w obowiązkowym szkoleniu stacjonarnym oraz kursie internetowym, rozwijającym kompetencje liderskie uczniów i uczennic.

 

Zachęcamy jednak, aby spróbować swoich sił we wszystkich działaniach przewidzianych w programie – im bardziej aktywny będzie Twój zespół, tym Wasze działania będą miały większą moc oddziaływania na lokalną społeczność! Zdobędziecie również więcej punktów i będziecie mieć szansę osiągnąć mistrzowski poziom w grze :)

 

Wybory należy przeprowadzić w tygodniu między 4 a 8 maja 2020r.

Wyniki i opis wyborów trzeba zamieścić na platformie mlodziglosuja.pl do godziny 23:59 dnia 8 maja 2020r. (czyli do piątku przed wyborami prezydenckimi).

Zespoły wybierają ścieżkę i w swojej szkole lub okolicy realizują zadania programowe dopasowane do jej charakteru.
W programie są do wyboru 3 różne ścieżki:

 • dziennikarska - jeśli chcecie poćwiczyć wnikliwość i umiejętności badawcze, redaktorskie i graficzne, chcecie opisywać rzeczywistość oraz fakty i tworzyć ciekawe materiały, którymi będziecie się dzielić, to koniecznie wybierzcie tę ścieżkę. Będziecie mogli skupić się na badaniu postaw, wiedzy i przekonań szkolnej i lokalnej społeczności, informowaniu i edukowaniu jej. Spróbujecie stworzyć atrakcyjne wizualnie i dopasowane do odbiorców, skutecznie zachęcające do aktywności i głosowania gazetki, broszury, ulotki itp. Reportaże lub fotoreportaże tworzone z dokumentacji Waszych działań mogą stanowić świetne materiały nie tylko do gazetki szkolnej lub na stronę www Waszej placówki, ale także być interesujące dla lokalnych mediów. Pokażcie wszystkim, że słowo pisane, dzielenie się informacjami i prezentowanie faktów mają ogromną moc i mogą pomóc w edukowaniu oraz uświadamianiu innych i tym samym - zwiększaniu frekwencji wyborczej!
 • obywatelska - jeśli chcielibyście przede wszystkim postawić na bezpośrednią współpracę z innymi i budowanie partnerstwa nie tylko z różnymi osobami w szkole, ale także z przedstawicielami społeczności lokalnej, władz samorządowych, mediów i innych instytucji, to koniecznie wybierzcie ścieżkę obywatelską! Wyjdźcie ze swoimi działaniami w teren: informujcie i edukujcie, rozmawiajcie, pytajcie i dyskutujcie, zaciekawcie i nawołujcie do aktywności. Włączajcie innych w Wasze działania - niech Wasz zespół zbuduje wokół siebie grupę zaangażowanych osób. Pokażcie, że warto się angażować i interesować sprawami obywatelskimi, w tym frekwencją wyborczą! Poznacie przy okazji swoją szkolną i lokalną społeczność i jej potrzeby - może zaowocuje to wspólnymi, dalszymi działaniami na ich rzecz, już po ukończeniu programu?
 • mediów społecznościowych - jeśli chcecie zdobywać umiejętności związane z nowymi technologiami, inspirować innych i skupić swoje działania na mediach społecznościowych, to ta ścieżka jest idealna dla Waszego zespołu! Wykorzystajcie media społecznościowe do tego, aby informować innych o swoich działaniach, promować je i prezentować ich efekty. Możecie np. założyć fanpejdż lub blog swojego zespołu, zrobić wydarzenie na FB, wrzucać aktualności na stronę szkoły, tworzyć podcasty i udostępniać je w sieci, prowadzić konto na Instagramie z fotograficzną dokumentacją, pokusić się o stworzenie viralowej kampanii dotyczącej Waszych działań i wyborów czy prowadzić kanał na YT z krótkimi filmikami. To tylko kilka najbardziej oczywistych pomysłów na wykorzystanie mediów społecznościowych przy organizowaniu kampanii profrekwencyjnej i zachęcaniu do głosowania - możecie też wymyślić coś całkiem innego!

W trakcie realizacji zadań zdobywają punkty.

Punkty przyznawane są automatycznie za następujące działania:

 • zdobywanie odznak,
 • otrzymanie wyróżnienia swojej relacji,
 • realizacja ostatniego zadania, czyli przeprowadzenie wyborów młodzieżowych.

Aktualnie zdobyte punkty własnego zespołu można sprawdzić w profilu na platformie programu lub w publicznym rankingu zbiorczym, znajdującym się na podstronie z listą szkół uczestniczących w programie. 

W wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach (np. za obraźliwe komentarze lub niesportowe zachowanie i próby sztucznego podbicia punktacji zespołu) administrator może odjąć zespołowi niewielką liczbę punktów.

 

Działając na platformie "Młodzi głosują" zespoły zdobywają punkty i zyskują kolejne poziomy. Każda zespół zaczyna jako debiutant, a po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów może przejść na wyższy poziom. W aktualnej edycji programu zespoły mogą awansować na dwa wyższe poziomy: praktyka i mistrza.

Przedziały punktowe dla każdego poziomu kształtują się następująco:

 1. poziom debiutant: 0 - 184 punktów,
 2. poziom praktyk: 185 - 369 punktów,
 3. poziom mistrz: 370 punktów i więcej.

 

Punkty na platformie można zdobyć za:

 1. otrzymywanie wyróżnień swoich relacji
 2. organizację wyborów młodzieżowych
 3. odznaki podstawowe

 

 1. Otrzymywanie wyróżnień swoich relacji

Za każde wyróżnienie relacji Twojego zespołu otrzymujecie bonus w postaci 1 punktu.

Na czym polega wyróżnianie relacji przeczytasz w kolejnym pytaniu listy FAQ.

 

 1. Organizacja wyborów młodzieżowych

Za zrealizowanie ostatniego zadania w programie - przeprowadzenie symulacji młodzieżowych wyborów i zamieszczenie jej opisu oraz wyników wyborów na platformie, zespół otrzymuje jednorazową premię punktowąw wysokości 250 punktów.

 

 1. Odznaki podstawowe

Za poszczególne działania w programie możesz zdobyć odznaki, które pojawią się w profilu Twojego zespołu. Każda z odznak podstawowych ma 3 poziomy, za które Twój zespół otrzymuje bonus punktowy.

 

Odznaki wraz z punktacją za poszczególne poziomy znajdziesz poniżej:

Inicjator
POZIOM WYMAGANIA BONUS
I zrealizuj/opublikuj 1 zadania 20 punktów
II zrealizuj/opublikuj 2 zadania 45 punktów
III zrealizuj/opublikuj 3 zadania 70 punktów

 

 

Inspirator
POZIOM WYMAGANIA BONUS
I otrzymaj minimum 10 wyróżnień relacji 20 punktów
II otrzymaj minimum 15 wyróżnień relacji 45 punktów
III otrzymaj minimum 25 wyróżnień relacji 65 punktów

 

 

Orator
POZIOM WYMAGANIA BONUS
I wyróżnij minimum 15 komentarzy 20 punktów
II skomentuj minimum 15 relacji 40 punktów
III otrzymaj minimum 25 wyróżnień własnych komentarzy 55 punktów

 

 

Eksplorator
POZIOM WYMAGANIA BONUS
I przeczytaj minimum 15 relacji 20 punktów
II wyróżnij minimum 10 relacji 40 punktów
III wyróżnij minimum 20 relacji 50 punktów

 

 1. Odznaki specjalne

Najaktywniejsze zespoły mają szansę otrzymać odznaki specjalne, przyznawane przez administratora. Każda z tych odznak ma tylko jeden poziom i jest odznaką honorową (niepunktowaną).

 

Wymagania oraz punktacja odznak poniżej:

Wyróżniona relacja
WYMAGANIA

Odznaka, która może zostać przyznana zadaniom, które wyróżniają się czymś na tle innych, np.: są oryginalne, pomysłowe, zaangażowane społecznie lub obejmują działania wykraczające poza wytyczne programu. Dodatkowo zadania takie muszą być zrealizowane zgodnie z instrukcją, opisane poprawnym językiem, muszą zawierać wszystkie elementy wymagane w pytaniach do opisu i być ujęte w taki sposób, aby inne zespoły mogły w łatwy sposób powtórzyć działania w swojej szkole lub lokalnej społeczności.

 

 

Wyróżniony komentarz
WYMAGANIA

Odznaka przyznawana komentarzom pomocnym, inspirującym lub uznanym przez administratora za wartościowe z innego powodu. 


 

Zarówno pod komentarzami, jak i pod relacjami (czyli opisami zadań) na platformie widnieje przycisk "Wyróżnij to".

Najważniejsze informacje dotyczące przycisku:

 • służy on do oznaczania wartościowych opisów i komentarzy i ma pomóc innym w szybkim wyszukiwaniu treści, które potencjalnie mogą ich zainteresować i przydać się im podczas realizacji ich działań;
 • inspirujące relacje i pomocne komentarze Twojego zespołu mogą zostać wyróżnione w ten sposób przez inne zespoły, dlatego zachęcamy do zamieszczania przemyślanych opisów, informacji zwrotnych i komentarzy;
 • jeśli znajdziecie na platformie coś, co Was zainspirowało lub może zainspirować innych, albo uznacie jakiś komentarz za przydatny lub pomocny, nie zapomnijcie go wyróżnić! Pomożecie innym oraz zbliżycie się do zdobycia jednej z odznak podstawowych (opisanych w poprzednim zagadnieniu na liście FAQ);
 • za każdą relację wyróżnioną przez inny zespół otrzymacie bonus punktowy (opisany w poprzednim zagadnieniu na liście FAQ).

 

UWAGA! Za otrzymywanie wyróżnień komentarzy nie są przyznawane żadne punkty.

Aby ukończyć MGwW należy:
- przeprowadzić wybory młodzieżowe;
- przeprowadzić kampanię profrekwencyjną w szkole;
- przeprowadzić jedną lekcję na temat wyborów z dostępnych scenariuszy zajęć na platformie mlodziglosuja.pl;
- wypełnić ankietę podsumowującą, wysłaną drogą mailową po wyborach (ankieta nie ocenia Waszych kompetencji, służy jedynie do celów sprawozdawczych).

Szkoły, które ukończą Młodzi głosują w Warszawie dostaną osobny dyplom z wyróżnieniem.

W szkoleniu MGwW uczestniczyć mogą liderzy grup uczniowskich z pierwszych 13 warszawskich szkół, zgłoszonych do programu (2 liderów ze szkoły). W przypadku wolnych miejsc na szkoleniu, organizator będzie kontaktował się z pozostałymi szkołami.

Pozostałe szkoły trafią na listę rezerwową w kolejności zgłoszenia do programu - w przypadku zwolnienia się miejsca na szkoleniu, będziemy się kontaktować z kolejną szkołą na liście rezerwowej.

Zespoły z warszawskich szkół powinny obligatoryjnie przeprowadzić jedną lekcję na temat wyborów. Zachęcamy, aby lekcję przeprowadzić na podstawie dostępnych scenariuszy zajęć na platformie mlodziglosuja.pl.
Jako lekcję uznajemy również spotkanie z uczniami o tematyce wyborczej.
Nie wymagamy listy obecności. Nauczyciel zobowiązuje się do wskazania w ankiecie podsumowującej czy lekcja się odbyła oraz ilu uczniów wzięło w niej udział. 

Formularz zgłoszenia technicznego

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane