"Przewodnik obywatelski" i 7 mini lekcji z WOS!

Ważna wiadomość dla nauczycieli/lek wiedzy o społeczeństwie w liceach ogólnokształcących i technikach: CEO i CIVITAS wydały “Przewodnik obywatelski” - wyjątkowy podręcznik, który zachęca do krytycznego myślenia i obywatelskiego działania.

 

Więcej informacji i przykładowe materiały tutaj: https://koss.ceo.org.pl/wos-do-liceum-i-technikum Podręcznik ukazuje mechanizmy i dylematy wspólnoty narodowej, państwa prawa oraz społeczeństwa obywatelskiego, a także problemy globalne, widziane zwłaszcza z perspektywy młodych ludzi. Dla zachęty proponujemy pomoc do zdalnego nauczania opracowaną na podstawie podręcznika https://koss.ceo.org.pl/wos-do-liceum/7-minilekcji-obywatelskich.

7 minilekcji obywatelskich opracowanych zostało do działu Państwo.
Każdy nauczyciel jest twórcą zajęć, my pragniemy tylko dostarczyć materiałów, które będą przydatne do pracy w szkole lub w domu. Można je stosować razem z częścią pierwszą naszego podręcznika (nr dopuszczenia: 1031/1/2019). Z minilekcjami można zrobić praktycznie wszystko – dowolnie łączyć z innymi materiałami, stosować na początku lub na końcu zajęć, bądź wybierać z nich tylko te elementy, które urozmaicą pracę z uczniami. Mamy nadzieję, żezawarte w naszych minilekcjach propozycje będą inspiracją do działania. Zobaczcie naszą prezentację:
 

Link do prezentacji
 

Jeżeli chcesz otrzymywać materiały z WOS wypełnij formularz https://rejestracja.ceo.org.pl/content/materialy-i-wydarzenia-z-wosu  
Jeżeli jesteś zainteresowany naszym podręcznikiem zapraszamy do kontaktu i na stronę internetową.