UWAGA! Zmiana formuły programu

UWAGA! W związku z epidemią koronawirusa i zamknięciem szkół edycja programu Młodzi głosują - wybory prezydenckie 2020 została przeformułowana.

 

Dla nas jako organizatorów programu Młodzi głosują najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, a także wyjście naprzeciw trudnym okolicznościom, w których znalazły się polskie szkoły. Pracując od lat ze szkołami zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużym wyzwaniem jest prowadzenie w takich warunkach edukacji zdalnej.

Program Młodzi głosują zakłada nie tylko mobilizowanie do świadomego udziału wyborach. Jego ważnymi celami są również zachęcenie młodych ludzi do interesowania się bieżącymi sprawami społeczno-politycznymi oraz danie narzędzi do bycia odpowiedzialnym i dobrze poinformowanym młodym obywatelem i młodą obywatelką.

Dlatego mając to wszystko na względzie zdecydowaliśmy się zarejestrowanym szkołom zaproponować alternatywę umożliwiającą zaliczenie programu w zastępstwie organizacji kampanii profekwencyjnych oraz wyborów szkolnych.

 

W rozszerzonej wersji programu (Młodzi głosują +):

  • uczniowie muszą obowiązkowo ukończyć kurs internetowy na platformie SWPS: http://mgplus.swps.edu.pl/login/;
  • zespół musi obowiązkowo wziąć udział w specjalnym webinarium (informacje o nim zostaną przesłane mailowo).

 

W podstawowej wersji programu (Młodzi głosują):

  • zamiast organizacji kampanii profrekwencyjnych i wyborów szkolnych zachęcamy do skorzystania z przygotowanych przez nas zadań. TU znajdziecie ich listę;
  • wszystkie zadania można wykonać zdalnie;
  • każde z nich jest przewidziane na ok. 60 min.;
  • wykonanie co najmniej jednego z nich, przez co najmniej jedną osobę z zespołu (ucznia lub uczennicę) i jego opisanie na platformie mlodziglosuja.pl oznacza zaliczenie programu;
  • zadania dotyczą spojrzenia na obecną sytuację z wielu perspektyw, np. jak analizować przekazy medialne na temat epidemii czy jakie są zalety i wady demokracji w czasie kryzysu.

 

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Waszej dyspozycji!

Pozdrawiamy,
Organizatorzy programów Młodzi głosują i Młodzi głosują +